вівторок, 7 лютого 2023 р.

    

Дотримування правил

пожежної безпеки


 Вогонь – друг, вогонь – ворог... Якою гранню він обернеться, залежить від людини. Коли свого часу Ейнштейна запитали, чи небезпечна атомна енергія для людства, він відповів: “ Не більше ніж коробка сірників, річ тільки в тому, до чиїх рук вона потрапить ”

Причини виникнення пожеж.

Характерною особливістю сучасного життя є наявність газових комунікацій, великої кількості електричних приладів, предметів побутової хімії. Все це створює підвищену пожежну небезпеку, особливо при порушенні громадянами вимог Правил пожежної безпеки. Про це свідчать аналізи причин виникнення пожеж.

У повсякденному житті недотримання елементарних норм і правил пожежної безпеки призводить до гірких наслідків: травм, опіків, матеріальних збитків... Але найстрашнішим наслідком пожеж є загублені людські життя. Сотні травмованих людей, людей, які одержали різні ступені опіків під час пожеж, на все життя залишаються каліками. Через помилки дорослих жертвами вогню стають і діти.

У більшості випадків причинами виникнення пожеж є конкретні люди, їх легковажність, нехтування правилами пожежної безпеки, халатність і неуважність при користуванні електропобутовими приладами і вогнем.

Найбільш розповсюджені причини виникнення пожеж

 §необережне поводження з вогнем;

§ порушення правил будови та технічної експлуатації електричного устаткування

§(експлуатація несправних чи саморобних електричних приладів, коротке замикання, залишені без нагляду ввімкнені електричні прилади);

§ порушення правил пожежної безпеки при пічному опаленні                  (несправні димарі);

§ пустощі дітей з вогнем ( запалювання паперу, стружок, легкозаймистих речовин);

недотримання правил пожежної безпеки при користуванні газом        (залишені без нагляду ввімкнені газові прилади, сушіння білизни над газом та ін. ) ;

§ підпалювання ( через необережність, незнання правил пожежної безпеки )

§ несправність або неправильна експлуатація електроустаткування, електропобутових приладів, газових плит;

§ вмикання до однієї розетки побутових приладів великої потужності;

§ Користування саморобними електрогірляндами для ялинки, запалювання хлопавок, бенгальських вогнів поблизу хвої, використання легкозаймистих маскарадних костюмів з паперу та вати.

 














Немає коментарів:

Дописати коментар