пʼятниця, 28 лютого 2025 р.

 


На виконання листа Кременчуцької районної військової адміністрації № 422/01-24 від 20.02.2025 року, резолюції тимчасово виконувача обов’язків начальника обласної військової адміністрації Володимира Когута до листа Служби безпеки України від 11.02.2025 № 3013/4-1527. Доводимо до відома представників громадських організацій, уповноважених осіб стратегічних підприємств громади, представників виробничих об’єктів та підприємств критичної інфраструктури, які здійснюють свою діяльність на території громади, щодо заборони розповсюдження відеоматеріалів та текстових дописів у засобах масової інформації, соціальних мережах і месенджерах, якщо їх зміст може становити загрозу національній безпеці України.

Закликаємо:
• НЕ публікувати відео та фото з військовими об’єктами, підприємствами ОПК, критичною інфраструктурою.
• НЕ поширювати інформацію про виробництво та постачання українського озброєння.
• БУТИ свідомими та відповідальними – ваша публікація може коштувати життів!
Наголошуємо про на настанні адміністративної та кримінальної відповідальності за поширення інформації, що може зашкодити інтересам держави.

 Відповідальність батьків у разі невідвідування дитиною занять, в тому числі і дистанційних



Виховання дітей – це відповідальна справа, а забезпечення здобуття дитиною повної загальної середньої освіти є безпосереднім обов’язком батьків, за невиконання якого можуть настати негативні наслідки.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 був затверджений Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, який визначає, що у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих, або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.
Поважною причиною відсутності учня на навчальних заняттях підтверджується відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров'я, або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття), або учня (для повнолітніх учнів).
Якщо здобувач освіти систематично пропускає заняття без поважної причини, а навчальний заклад не має інформації про те, де він знаходиться, то за законом батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності (частини 1-4 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення).Такі справи розглядають на засіданнях суду.
Штрафи за цією статтею є досить високими: на перший раз попередження або штраф 850 – 1700 грн., якщо протягом року повториться те саме, то штраф буде від 1700 до 5100 грн., без урахування судового збору.
Крім пропуску дітьми занять, батьки також несуть відповідальність за куріння ними сигарет, вживання алкоголю, скоєння дрібних крадіжок, хуліганства та ін. Аналогічне покарання передбачене і для тих батьків, чиї діти скоюють діяння, що містять ознаки злочинів або інші адміністративні правопорушення у віці від 14 до 16 років.
Отже, навіть якщо заняття проводиться дистанційно, обов'язок присутності дитини на уроках є обов’язковою, контроль за цим покладається на батьків дитини, адже, відповідно до статті 55 Закону України «Про освіту», батьки зобов’язані сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання.
Відповідно до ст. 53 Конституції України повна загальна середня освіта є обов’язковою.
Згідно зі ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. При цьому забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.
Згідно з підпунктом 2 частини 1 статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти.
Виходячи із вищевикладеного, просимо батьків, або осіб, що їх замінюють, відповідально ставитись до належного виконання ними батьківських обов’язків щодо здобуття освіти їх дітьми.


Усі реакції:
Лариса Лутченко та Татьяна Чебан
2
Подобається
Коментувати
Поширити

вівторок, 25 лютого 2025 р.

ОБЕРЕЖНО ГРИП

 

Пам'ятка "ГРИП"

За прогнозами медиків, Україна стоїть на порозі епідемії грипу.
Не чекаючи на сумну статистику – застережіться!
 
ГРИП – це вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Його симптоми схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями, але є набагато небезпечнішим.
Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія. Іноді вона може лише за 4-5 днів призвести до смерті. Також внаслідок ускладнень грипу нерідко розвивається серцева недостатність.
Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого.
Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів.
 
Симптоми, що вимагають лікування вдома: підвищена температура тіла, біль у горлі, кашель, нежить та біль у м'язах.
З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря – його слід викликати додому. Призначене лікарем симптоматичне лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одужання.
Якщо стан хворого не погіршується, необхідно продовжувати лікування вдома до повного зникнення симптомів.
Симптоми, що вимагають термінової госпіталізації: погіршення стан хворої людини, сильна блідість або посиніння обличчя, затруднення дихання, висока температура тіла, що довго не знижується, багаторазове блювання та випорожнення, порушення свідомості - надмірна сонливість чи збудженість, болі у грудній клітці, домішки крові у мокроті, падіння артеріального тиску.
Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів – небезпечно. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.
Прості речі рятують життя, або як уникнути зараження грипом під час епідемії:
      ·        уникайте скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми;
·      користуйтеся одноразовими масками, щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс, її потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться. Використані маски ні в якому разі не можна розкладати по кишенях чи сумках – їх потрібно одразу викидати у смітник;
·   регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання - як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.
·        повноцінно харчуйтесь, висипайтесь, уникайте перевтоми – для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить ваші шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням;
·       «Чисті руки». Пам'ятайте, ваші руки мають бути чистими, адже інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.
Ви захворіли...
При перших ознаках хвороби лишіться вдома - не йдіть на роботу або, якщо захворіла дитина, не ведіть її до школи чи дитячого садочка, щоб не провокувати погіршення стану і не наражати оточуючих на небезпеку.
Не бігайте до лікаря з найменшого приводу - так ви ризикуєте погіршити свій стан, адже під час грипозного сезону лікарня чи поліклініка стають місцем високої вірогідності заразитися. Краще викличте лікаря додому.
Вдома хворого необхідно ізолювати - виділити окрему кімнату і посуд, визначити одну людину, яка доглядатиме за нею, і по можливості триматися на відстані 2 метри.
Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс, бажано за допомогою одноразових серветок, які після використання слід одразу викинути у смітник. Якщо ж ви прикрили рот руками, вимийте їх з милом чи обробіть дезінфікуючим гелем, інакше усі ваші наступні дотики становитимуть небезпеку для інших.
Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами.
Вакцинація: найефективніший засіб захисту
Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.
 
Що лікує грип?
Лікувати грип можна за допомогою препаратів з доведеною активністю проти вірусу грипу - лише вони здатні вплинути на вірус грипу: припинити його розмноження в організмі.
Вчасне використання противірусних препаратів за призначенням лікаря здатне скоротити період хвороби, полегшити її перебіг та запобігти розвитку ускладнень.
Також у нагоді стануть препарати, що пом'якшують симптоми, - вони не діють на вірус грипу, але полегшують стан хворого, пом'якшуючи симптоми - жар, нежить, біль у горлі, кашель, головний біль та біль у м'язах.
Народні засоби для пом'якшення симптомів та загальної підтримки організму - наприклад, розтирання горілкою, споживання цибулі з часником чи ехінацеї - неефективні проти грипу самостійно, але можуть використовуватись як допоміжні. Втім, зловживати ними також не слід.
Важливо враховувати, що тимчасове пом'якшення чи відчуття відсутності симптомів не є ознакою одужання хворого: необхідно продовжувати утримання від контактів зі здоровими людьми та лікування – аж до постійної відсутності симптомів.
Не забувайте під час грипу пити багато рідини. Їжа повинна бути легкою і нежирною, багатою на вітаміни, однак примушувати хворого їсти не потрібно.

 

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

Міжнародний День рідної мови

    Міжнародний день рідної мови – це важливе свято, яке щороку 21 лютого відзначають у всьому світі. Це не лише нагода вшанувати рідну мову, а й привернути увагу до її збереження, розвитку та популяризації. Це свято було започатковане ЮНЕСКО у 1999 році і з 2000 року відзначається в усьому світі. Ідея відзначення Міжнародного дня рідної мови виникла у зв’язку з трагічними подіями 1952 року в Бангладеш, коли загинули студенти, які боролися за право навчатися рідною бенгальською мовою. Саме тому 21 лютого стало символом боротьби за мовні права та збереження культурної ідентичності.

    Українська мова має давню історію, яка бере свій початок ще з часів Київської Русі. Вона пережила складні періоди, проте змогла зберегти свою самобутність і красу. Сьогодні українська мова є державною мовою України, і її розвиток та захист є важливими пріоритетами державної політики. За даними останнього перепису населення, понад 67% громадян України називають українську своєю рідною мовою. Завдяки впровадженню Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” в останні роки спостерігається позитивна динаміка у використанні української мови у всіх сферах суспільного життя.

Любіть Україну, як сонце, любіть,

Як вітер, і трави, і води…

В годину щасливу і в радості мить,

Любіть у годину негоди.

Любіть Україну у сні й наяву,

Вишневу свою Україну,

Красу її, вічно живу і нову,

І мову її солов’їну.





середа, 19 лютого 2025 р.

Інформаційно - розяснювальний захід

 На виконання листа Кременчуцької районної військової адміністрації щодо попередження про те, що російські спецслужби активно вербують українських підлітків для здійснення диверсійних актів, з учнівською спільнотою 5- 9 класів було проведено  інформаційно-роз’яснювальну роботу  «Вербування і кримінальна відповідальність: що варто знати».







вівторок, 18 лютого 2025 р.

Поради щодо недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності

 

Поради щодо недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності

Фото без опису

Наразі рф вербує неповнолітніх для підпалу автівок військовослужбовців ЗСУ, правоохоронних органів, трансформаторних підстанцій, відділень «Укрпошти», обіцяючи за це винагороду. Пропонують такий «заробіток» підліткам через соціальні мережі, месенджери. Така ситуація та вербування українських дітей – черговий спосіб рф дестабілізувати ситуацію в Україні. 

Важливо знати  причини, які призводять до того, що ці пропозиції з боку російських спецслужб знаходять відгук саме у підлітків, чому для дестабілізації суспільства вони роблять акцент саме на дітей 13-17 років.

Підлітковий вік – це період усвідомлення свого місця дитиною у суспільстві, майбутнього, період планів та мрій. Реалізація таких мрій та бажань, природно, потребує або активної праці та/або матеріальної складової. Тому підлітки легко погоджуються на можливості «легкого» заробітку, відгукуються на оголошення на зразок «2 тис. доларів, навички не потрібні, тільки ваш телефон і час». І якщо дорослі легко усвідомлюють всю абсурдність ситуації, то підліток «не задумується», що стоїть за такими пропозиціями та не усвідомлює шкоду, яку може завдати і собі, і оточуючим.

Крім того у цьому віці дитині ще доволі складно встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, передбачати наслідки подій, власних та чужих вчинків. Це призводить до того, що користуючись своїм правом на особистий вибір, підліток до кінця не усвідомлює, що до цього вибору йогу навмисне підштовхують, а відповідати за зроблене прийдеться в повній мірі саме йому і серйозно.

Вербувальники – досвідчені маніпулятори. Вони намагаються зіграти на людських почуттях та слабкостях. Спочатку схиляють співрозмовників до надання безневинних послуг, а потім поступово їх вербують і підбурюють до деструктивних та злочинних дій.

 Варто пам’ятати при спробі «легкого заробітку», як діти, так і їх батьки будуть притягнуті до відповідальності. А саме, оскільки дані «замовлення» надходять з території рф вони кваліфікуються за статтею 113 (Диверсія) Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна, за умов воєнного стану.

                                                           Поради

  щодо недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності

 Дітям:

Бути обережним в Інтернеті та соціальних мережах. Соцмережі — це дуже складні застосунки. Для повноцінної роботи вони запитують доступ майже до всієї особистої інформації. Це може бути як мінімум доступ до фото галереї, доступ до файлової системи взагалі, до ваших контактів, до камери, до мікрофона, до інтернет-з'єднань, до інформації про телефон. Тому встановлюючи будь-який додаток на телефон переконайтесь у його безпечності.

Бути обачними із пропозиціями, які пропонуються незнайомцями. Навіть якщо людина стверджує, що їй можна довіряти, краще бути обачним та утриматися від надмірно близького спілкування та у разі пропозицій сумнівного характеру, особливо заробити «великі кошти», одразу повідомляти про таке спілкування до поліції, зробивши скріншоти переписки і зафіксувати ідентифікуючий нікнейм того, хто пропонує заробіток.

Дітям необхідно повідомляти про будь-які пропозиції, підозрілі нові знайомства батькам, педагогам та поліції.

 Поширювати інформацію тільки з офіційних ресурсів.

Якщо дитину намагаються залучити до протиправної діяльності: Дати чітко зрозуміти, що ви не хочете співпрацювати (на всі запитання треба відповідати «Ні». У жодному разі нічого не обіцяти та не погоджуватися).

Уникайте контактів із підозрілими людьми:

Не погоджуйтеся на зустрічі з незнайомцями. Завжди повідомляйте дорослих про такі запрошення.

Повідомляйте про підозрілі ситуації:

Якщо отримуєте дивні пропозиції або помічаєте щось підозріле, негайно скажіть батькам чи вчителям.

Будьте обережними в соцмережах:

Не публікуйте інформацію, яка може зацікавити злочинців. Використовуйте налаштування приватності для обмеження доступу до особистої інформації.

Навчайтеся розпізнавати маніпуляції:

 Звертайте увагу на ознаки обману: пропозиції швидкого збагачення, прохання виконати прості завдання з подальшими вимогами.

Батькам та педагогічним працівникам:

 Звертати увагу, в яких месенджерах та соціальних мережах проводить час дитина, чи не з’явилися у дитини чималі кошти, можливо нові гаджети або речі.

Контролювати коло спілкування дитини, чи немає серед них тих, хто полюбляє заробити «легкі гроші», а якщо все ж таки у дитини є такі «друзі» – пояснити їм які можуть бути наслідки такого спілкування.

Роз’яснити дітям, що «Легких грошей» не буває, адже протиправний заробіток завжди несе за собою покарання, іноді навіть і позбавлення волі. Вербування несе ризики не тільки для дитини але й для оточуючих. Навіть безневинна на перший погляд інформація, наприклад, про розташування техніки, блокпостів чи військових, може бути використана на шкоду країні. Ті, хто намагається отримати таку інформацію, можуть діяти обманом, пропонувати гроші, подарунки чи інші винагороди. Ндітям необхідно бути обережними з новими знайомствами в соцмережах, уникати спілкування з незнайомцями, які задають підозрілі питання. Завжди можна сказати "ні" та звернутися до батьків чи вчителів, якщо щось викликає сумніви чи дискомфорт.

 Повідомлення дорослих про такі ситуації – це прояв відповідальності та турботи про безпеку сім'ї та громади.

Підтримувати відкриту комунікацію з дитиною. (Відкрита комунікація допомагає вчасно виявити будь-які підозрілі або небезпечні ситуації).

Приймати участь у освітніх та психологічних заходах дитини (Беріть участь у заходах, які спрямовані на підвищення свідомості та психологічний захист від вербування).

неділя, 16 лютого 2025 р.

Валентинка добра

 14 лютого лідери учнівського самоврядування разом з найстаршими учнями гімназії привітали трудовий колектив з Днем святого Валентина. Діти вкотре нагадали та підкреслили, що увага і людяність перш за все та життєво необхідне для існування суспільства.






понеділок, 10 лютого 2025 р.

Inform_SSU

                 ⚠️ Увага! Важлива інформація ⚠️


Спецслужби російської федерації активно намагаються вербувати молодь для вчинення злочинів на території України. Зокрема, йдеться про підпали військових автомобілів, приміщень поштових відділень, об’єктів інфраструктури та організацію терактів.


🔴 Наголошуємо: участь у таких діях є кримінальним злочином. За це передбачена сувора відповідальність, включно з багаторічним позбавленням волі.


🔎 Служба безпеки України постійно моніторить ситуацію та оперативно реагує на подібні випадки. Жоден, хто зважиться на співпрацю з ворогом чи вчинить злочин проти власної країни, не уникне покарання.


⚠️ Пам’ятайте: ваша участь у таких діях ставить під загрозу не лише вашу свободу, а й долю ваших близьких. Не дайте маніпулювати собою, не ставайте інструментом у руках агресора!


📞 Якщо вас намагаються завербувати, негайно повідомте про це:

 • за телефоном гарячої лінії СБУ 0800501482,

 • за номером 102,

 • у чат-бот «Спали ФСБешника» 👉 t.me/spaly_fsb_bot.


Разом ми зупинимо ворога! 💪

➡️ Посилання на новину: bit.ly/3DXkoyz
➡️ Посилання на відео: https://youtu.be/1TLPncMe2Sk?si=cNOlEv2EuHi53Msi