середа, 15 березня 2023 р.

24 БЕРЕЗНЯ 2023 РОКУ-ВСЕСВІТНІЙ ТА ВСУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ

    Інформаційний лист «Українські міста без туберкульозу!»

    Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в день, коли в 1882 році німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу. У 1993 році рішенням ВООЗ туберкульоз був визнаний глобальною надзвичайною проблемою, а день 24 березня – Всесвітнім днем боротьби із захворюванням на туберкульоз.
Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз був встановлений за ініціативи Громадського руху «Українці проти туберкульозу» Указом Президента України від 22 березня 2003 року. 
Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке поширюється повітряно-крапельним шляхом. Викликається бактерією, яка зазвичай вражає легені, але також може вразити і інші органи.
Паличка Коха – збудник захворювання на туберкульоз – не розрізняє соціального статусу, гендерних та вікових відмінностей, і з однаковою ефективністю заражає бідних і багатих, чоловіків і жінок, старих і малих. Сприятливість до туберкульозної інфекції є вищою у дітей молодшого віку та осіб, старших 65 років. Високий темп життя, інформаційний пресинг, постійний «брак часу», а отже, нерегулярне і незбалансоване харчування – це все стресові аспекти, які призводять до зниження захисних сил організму і сприяють розвитку захворювання. Разом з тим, туберкульоз – безумовно, соціальна хвороба, адже безпосередньо залежить від способу життя населення, якості харчування та інших факторів. Складне соціально-економічне становище в країні, війна, безробіття, велика кількість людей, які не можуть повноцінно харчуватися, стреси, соціальна не облаштованість – все це істотно підвищує ризик зараження і розвитку туберкульозу.
Своєчасно виявлений туберкульоз – виліковний. Ось чому вкрай важливим виявляється розробка програм інформування та навчання, охоплення громадян, спільнот та громад знаннями про туберкульоз, його  профілактику, виявлення та лікування, відповідальне ставлення до особистого та громадського здоров’я тощо.
Основні цілі масової просвітницької протитуберкульозної кампанії в цей день наступні:
- Дати інформацію населенню стосовно характерної симптоматики та методів лікування туберкульозу;
- Стимулювання людей, що мають симптоми захворювання, підозрілі на туберкульоз, пройти медичне обстеження;
- Переконати хворих на туберкульоз дотримуватися всіх рекомендацій в процесі їх лікування.

Немає коментарів:

Дописати коментар