3 грудня – 302 роки від дня народження Григорія Сковороди.
Сьогодні ми згадуємо Учителя Життя, Мандрівника за знаннями, Філософа Свободи і Поета – Григорія Савовича Сковороду, який розкрив суть української нації в ХVlll столітті.
НЕРІВНА ВСІМ РІВНІСТЬ
У Григорія Сковороди є концепція під назвою «нерівна рівність», у якій він зобразив ідеал співіснування людства. Філософ узяв за центральний символ фонтан, з якого наповнюються різні за місткістю посудини. Фонтан цей, до речі, зображено на аверсі купюри, номіналом у п’ятсот гривень, поруч із портретом автора концепту.
Кожна людина відрізняється від інших своєю внутрішньою природою, проте має достатні передумови для того, щоб реалізуватися в житті – тобто наповнитися водою. Цю можливість забезпечує Бог як «фонтан рівності».
Так і різні етнічні групи, тобто народи, різні за своєю чисельністю, територією заселення, мовою, релігією, традиційними заняттями, але усі вони повинні мати однакові права. Згідно зі Сковородою, щоб досягти «нерівної рівності», треба оберігати і плекати національну ідентичність, мову і культуру кожного народу, але водночас інтегрувати його до загальносвітових процесів, як повноправну частину людської цивілізації.
«Нерівна рівність»: філософський концепт XVIII століття, який сьогодні так цинічно порушив ворог.
Імперія зла і темряви забороняє та знищує ідентичність, мову й самобутність кожного поневоленого народу, водночас блокує їхнє представництво в світі, прагнучи одноосібно репрезентувати всі території, що входять до її «сфери інтересів».
Це насамперед духовна деградація і зухвалий виступ проти самого Бога, проти Його задуму Світу, в якому людське Життя – найбільша цінність.
СВОБОДУ!
Немає коментарів:
Дописати коментар